Co zawiera owoc aceroli

Nie słyszeliście wcześniej o owocach aceroli? Zatem przeczytajcie o roślinie, której czerwone owoce, przypominające nasze wiśnie, mają ponad 10 razy więcej witaminy C niż czarna porzeczka i aż… 100 razy więcej niż cytryna, czy pomarańcza.

Tak, te małe owoce o delikatnej skórce to istna bomba witaminowa, gdyż na 100 g owocu przypada aż 4500 mg witaminy C, niezbędnej dla naszego organizmu. 

Acerola nabywa tych niezwykłych właściwości rosnąc w gorącym słońcu Ameryki Południowej, szkodzi jej cień, zimno i nawet niewielki mróz. Największym eksporterem jej czerwonych owoców jest Brazylia, gdzie możemy zobaczyć wielkie plantacje niewielkich, bo 6-metrowych drzewek aceroli pokrytych ciemno zielonymi, podłużnymi liśćmi.

Acerola kwitnie tam cały rok mając śliczne fioletowe kwiaty, jednak sam owoc jest bardzo nietrwały.

Oczywiście najlepiej jeść go na surowo, gdyż jedna „wisienka” aceroli zawiera całkowitą ilość witaminy C jaką potrzebujemy w ciągu dnia! Ale to nie wszystko, zawiera również dużo prowitaminy A oraz tiaminy (witamina B1), ryboflawiny (witamina B2), niacyny (Witamina PP) oraz wapnia, fosforu i żelaza.

Nie więc dziwnego, że chcemy zachować te wspaniałe owoce i ich właściwości na dłużej. Dlatego z surowej aceroli ludzie chętnie robią kompoty, dżemy, lody, soki czy galaretki. Gwarancję zachowania przez długi czas odżywczych wartości aceroli daje uzyskany z jej skoncentrowanego soku proszek, który zawiera kwas askorbinowy, swoisty magazyn witaminy C.

Na co pomaga acerola?

Pozyskany z  soku aceroli kwas askorbinowy jest idealny przy leczeniu przeziębień, infekcji, chorób przewlekłych takich jak reumatyzm. Jej czerwone owoce są znacznie skuteczniejsze niż herbatka z dodatkiem maliny czy porzeczki!

Oczywiście kwas askorbinowy można spożywać w preparatach witaminowych jak tabletki lub kapsułki.

Ale my polecamy acerolę zawartą w żelkach Bee OkAy, gdyż oprócz samej aceroli zwierają również tak odżywczy miód i lecytynę słonecznikową.

Zestaw ten jest nie tylko smaczny, ale również pomaga nam uodpornić organizm na zaziębienia i infekcje, o które przecież nie trudno w naszym klimacie.

Zatem Bee Okay i ciesz się zdrowiem!

Previous postNext post